Preloader
Darmowa lista publicznych proxy
Darmowa lista publicznych proxy
Darmowa lista publicznych proxy

Proxy jest jednym z zasobów potrzebnych podczas pracy z pozycjonowaniem. Serwis TechSEO od jakiegoś czasu udostępnia listę większości darmowych proxy całkowicie za darmo. Lista jest regularnie aktualizowana, aby posiadać jak największą bazę aktualnie aktywnych proxy.


Gdzie wykorzystać publiczne proxy?

Tak na prawdę, publiczne proxy możemy wykorzystać wszędzie, gdzie musimy zmienić naszą tożsamość. Zapewne niektórzy z nas korzystają z programów do automatycznego link building które potrzebują proxy. Wiadomo, że takie proxy nie jest idealne (ponieważ jest publiczne), jednak lepsze to niż nic w przypadku gdy ktoś nie chce wydawać pieniędzy na prywatne serwery proxy.

Typy serwerów proxy

Serwis TechSEO aktualnie sprawdza 3 typy serwerów: HTTP, SOCKS4, SOCKS5. W skład serwerów HTTP wchodzi protokół HTTPS (będziemy mogli bez problemu łączyć się ze stronami które korzystają z tego protokołu). System automatycznie wykrywa typ proxy i sprawdza, czy proxy zapewnia anonimowość, ponieważ nie interesują nas transparentne proxy.

Częstotliwość sprawdzania proxy

System cały czas monitoruje serwery proxy, sprawdza ich typ, anonimowość a także prędkość. Dzięki takiemu rozwiązaniu, otrzymujesz dostęp do zawsze aktualnej listy serwerów które są w tym momencie aktywne.